Співзалежність – явище, яке вперше було виявлено при взаємодії тих, хто залежить від алкоголізму (залежний) та поведінкою тих, хто піклується про них (рятівники, вони ж співзалежні).

Через деякий час психологи звернули увагу на подібність співзалежних із сімей алкоголіків з тими, хто просто піклується про людей, які страждають на компульсивні та інші психічні розлади. До «співзалежних» стали зараховувати дедалі більшу кількість людей. В даний час практично всі, хто так чи інакше піклується про інше, вважаються співзалежними. Чи варто говорити, що суперечки про те, чи є співзалежність психологічним розладом, не вщухають. Такі критики співзалежності як Dr. Stan J. Katz та Aimee E. Liu вважають, що характеристики, що використовуються для опису співзалежних, настільки суперечливі і всеосяжні, що можуть бути застосовані до будь-якого.

Поведінка співзалежних проявляється у понад опіці, взятті він повної відповідальності за фінансове та емоційне благополуччя іншого, брехні і приховування від навколишніх негативних наслідків поведінки залежного, з метою продовжувати залишатися у відносинах із нею. У довгостроковій перспективі рятівники стають повністю відповідальними за своїх партнерів, а їхнє власне психічне та фізичне здоров'я розпадається. Також вважається, що «любителів допомагати» мають серйозні проблеми із самоконтролем.